Doktorlara Adli Rapor Semineri

   Adli Raporların İyileştirilmesine Yönelik Hastanelerde Yapılan Seminer

      Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığınca; Elbistan Adliyesinin ve Mülhakatlarının yargı çevresinde bulunan Elbistan Devlet Hastanesi, Nurhak Devlet Hastanesi ve Ekinözü Devlet hastanesinde seminerler düzenlendi. Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Cumhuriyet Savcıları Turgay Ünal, Osman Kılıç, Ali Furkan Ünsal ve Davut Arslan’ın katılımıyla düzenlenen seminerlere doktorlar tarafından geniş çaplı katılım sağlandı.

      Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı adli konularda hastanelerle yapılan iş birliğinin önemine dikkat çekerek “Düzenlenen bu seminerler aracılığıyla hastanelerle yargı arasındaki iş birliğinin genişletilmesini ve geliştirilmesini amaçlıyoruz. Böylece yargı mekanizmasının daha etkin bir işleyişe kavuşmasını arzuluyoruz. Suç vasfının tespiti açısından hazırlanan raporların doğru ve eksiksiz tutulması büyük önem arz etmektedir. Doktorlarımıza beklentilerimizi ilettik ve oldukça müspet geri dönüşler aldık. Çok faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum.” dedi

      Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına da değinen Ormancı “Doktorlarımızın sıkıntılarını dinledik mağduriyetlerinin farkındayız. Konuya ilişkin gerekli hassasiyetin gösterilmesi Başsavcılığımızın öncelikleri arasındadır.” dedi.  

  Adres

  Yunus Emre Mahallesi Çeçenistan Caddesi Dr.Devlet Bahçeli Bul. No:20 P.K:46300 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

  Telefon

  344 415 20 35

  Faks:0344 415 20 36

  E-Posta

  elbistancbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 ELBİSTAN ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 74 - Toplam : 66086 kişi ziyaret etmiştir.