Elbistan Adliyesi Yeni Binasına Taşındı

  Elbistan Adliyesi Yeni Binasına Taşındı    

  Elbistan’a kazandırılan en önemli ve büyük kamu yatırımlarından biri olan Elbistan Adalet Sarayı, eski binadan taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmete girdi.

      30 yıldır hükümet konağı yanında hizmet veren adliye binasının yetersiz kalması nedeniyle, şeker fabrikası arsasından tahsis edilen alanda yapımına başlanan Elbistan Adalet Sarayı'nın inşaatıyla ilgili çalışmalar tamamlandı.22 bin metre kare kapalı alana sahip dev komplekse, dosyalar ve müştemilatın taşınmasıyla birlikte vatandaşlar işlemlerini, Çeçenistan Caddesi üzerindeki Elbistan Adalet Sarayı'nda yaptıracak.Nurhak ve Ekinözü ilçelerindeki adli işlemlerinin tamamen;Afşin ve Göksun ilçelerinin de Ağır Ceza Mahkemesi yönünden bağlı olduğu Elbistan Adalet Sarayı, modern binasında yaklaşık 300 bin kişiye adalet ve yargı hizmeti sunacak.

      Değerlendirme yapan ilk isim Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı oldu.Elbistan adliyesinin tüm birimlerinin tek çatı altında toplandığını belirtti.

      Kompleksin, Elbistan'a yakışır bir şekilde inşa edildiğini kaydeden Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, şöyle konuştu:

      ''Yeni adliye binamızı tamamlamış durumdayız.Taşınma işlemlerimizi de bitirdik. Bugünden itibaren Elbistan halkımıza yeni binamızda hizmet vermeye başlayacağız.Tüm birimlerimizi burada hizmete başlayacak.Cumhuriyet savcılığı, mahkemeler, icra ve denetimli serbestlik müdürlüğümüz, yeni binamızda hizmet verecek. Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı alanımız var. Çok büyük, modern ve Elbistan'a yakışan bir adalet sarayı inşa edildi.Bu kompleksin Elbistan'ımıza kazandırılması noktasındaki katkılarından dolayı öncelikle Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile Bakanlığımızın tüm birimlerine teşekkür ediyoruz. Yer tahsisinden tutun da çağdaş   bir bina olarak ilçemize hizmet vermesi için en büyük desteği sunan Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal'a ayrıca ve özellikle şükranlarımı sunuyorum.Yapımı ve taşınması noktasında her derdimize derman olan Sayın Kaymakamımıza ve taşınma, otopark ve çevre düzenlemesi çalışmalarında çok büyük destek olan Sayın Belediye Başkanımıza ve Baro Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum.Personellerimizin çok büyük özveri ve desteklerinden dolayı onlara da teşekkür ediyorum.

  Adres

  Yunus Emre Mahallesi Çeçenistan Caddesi Dr.Devlet Bahçeli Bul. No:20 P.K:46300 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

  Telefon

  344 415 20 35

  Faks:0344 415 20 36

  E-Posta

  elbistancbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 ELBİSTAN ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 73 - Toplam : 66085 kişi ziyaret etmiştir.