Elbistan Adliyesinde Kan Bağışı Kampanyası

  Elbistan Adliyesinde Kan Bağışı Kampanyası

      Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı ve Türk Kızılayı iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında Elbistan Adliye Sarayı önünde kan bağışları kabul edildi. Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın denetim ve koordinasyonunda yürütülen organizasyon; Elbistan Adliye Sarayı önüne Türk Kızılayı tarafından kurulan kan bağış aracı vesilesiyle gerçekleştirildi.

      Organizasyon başta Elbistan Adliyesi Hakim ve Savcıları olmak üzere avukatlar, yargı personelleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Kan vermek isteyenler öncelikle ilgili formları doldurdular; ardında kan vermeye elverişli olup olmadıklarının tetkikinin yapılması amacıyla bir kısım testten geçirildiler. Analizlerin ardından kan vermeye engeli olmayan bireylerin kan bağışları kabul edildi.

      Kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çeken Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, ''Herkesin kan bağışında bulunmasını tavsiye ediyorum. Türk kızılayı ile işbirliği halinde dönemsel olarak bu çaışmayı gerçekleştiriyoruz. Hakim ve Savcı meslektaşlarımız ile personelimiz de bu kampanyada büyük özveri gösterdiler. Dünyada ve ülkemizde bu dönemde 'bir ünite kan bir hayat kurtarır' felsefesini vicdani bir görev olarak addediyoruz. Bu anlamlı  faaliyette bize yardımcı olan Kızılay görevlilerine teşekkür ediyorum. Tüm halkımıza kan vermenin önemini bu vesileyle yeniden hatırlatmak istiyorum.'' şeklinde beyanda bulundu.

   

   

   

   

   

   

   

  Adres

  Yunus Emre Mahallesi Çeçenistan Caddesi Dr.Devlet Bahçeli Bul. No:20 P.K:46300 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

  Telefon

  344 415 20 35

  Faks:0344 415 20 36

  E-Posta

  elbistancbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 ELBİSTAN ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 40 - Toplam : 66052 kişi ziyaret etmiştir.